Znak a vlajka obce

Znak obceVybraný návrh znaku a vlajky obce

V minulém měsíci měli občané možnost rozhodnout, jaký návrh nového obecního znaku a vlajky se jim líbí nejvíce. Na výběr bylo ze 4 variant. Všechny tyto varianty byly "z dílny" pana Mgr. Jana Tejkala, heraldika a vexilologa. Nutno říci, že veškeré návrhy byly velice povedé a bylo obtížné vybrat ten nejlepší. Nakonec se to přeci jenom povedlo a zastupitelstvo na svém zasedání schválilo návrh obecního znaku a vlajky, označovaný jako 1-C.

Návrh znaku má tuto podobu: „Modrým vlnitým zúženým břevnem dělený štít. V horním, třemi hroty zeleno - stříbrně děleném poli dole tři červené růže se zlatými semeníky a zelenými kališními lístky. V dolním stříbrném poli šest (2,1,2,1) černých volných, rohy se dotýkajících cihel.“

Návrh vlajky obce představuje kombinaci doslovného opakování horního znakového pole s geometrizací břevna a dolního znakového pole ve formě vodorovných pruhů odpovídajících barev: „List tvoří šest vodorovných pruhů, zelený, bílý, modrý, bílý, černý a bílý, v poměru 5:3:1:1:1:1. Ve druhém pruhu se třemi hroty s vrcholy v jedné šestině šířky listu tři červené růže se žlutými semeníky a zelenými kališními lístky. Poměr šířky k délce listu je 2:3.“

Nyní bude vybraný návrh, společně se žádostí o udělení obecních symbolů, doručen podvýboru pro heraldiku a vexilologii Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. O žádosti se bude jednat přibližně v druhé části měsíce června. Vlajka obce