Dotace: Založení krajinných struktur ve správním území obce Vesce

Obec Vesce uspěla při získání dotace z Operačního programu životního prostředí 2014-2020 na výsadbu nových alejí i obnovu stávajících.

Projekt je rozdělen na 3 části.

První dvě aleje (podél hlavní silnice z Vesců do Zaluží a z Vesců do Soběslavi) je potřeba obnovit. Stávající stromy jsou bohužel často v tak špatném stavu, že jejich záchrana už není z hlediska budoucnosti perspektivní. Nová výsadba však zajistí, že tyto aleje budou v dobrém stavu pro další generace a budou zachovány jako významný funkční i estetický prvek krajiny.

Třetí a poslední alej tohoto projektu bude vysazena zcela nově kolem polní cesty z Vesců směrem na Dráchov - k rybníku. Tato alej má především zpříjemnit cestu místním obyvatelům i turistům, kteří tuto cestu užívají k procházkám i k aktivnímu pohybu. Myslelo se zde také na podporu biodiverzity krajiny. Vzhledem k charakteru i umístění této aleje, ji budou doplňovat i skupiny keřů.

Celkovou dotaci v částce 1.255.110,68 Kč poskytuje Ministerstvo životního prostředí.

Celý projekt zpracoval ateliér LANDECO s.r.o.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost